Клупа во бањата

Ако барате повеќенаменски елемент кој ќе ја надополни вашата бања, клупите за туширање се одличен додаток кој може да ви помогне да ја ...

Moon System софа

Уникатниот профил, карактеристичен за многуте дела од опусот на Zaha Hadid, е присутен и во Moon System на B&B Italia, софата-скулптура со криволиниски форми и ...

Трпеза во новогодишен сјај

Доаѓа Нова Година, вистинско време трпезариската маса да блесне со целиот свој сјај. Погледнете неколку убави трпези со новогодишни ...

Идеи за ѕидни мурали со геометриски мотиви

Погледнете го видео-клипот и можеби ќе добиете инспирација да направите убава креација од геометриски мотиви ...

Spark софа на Wang Jun

Софата Spark е дизајнирана од Wang Jun како кристално парче мебел што одржува блескава естетика создадена за модерниот дом ...

Hi-tech: машина за капучино Fantasia Lavazza на AEG

Машината за капучино AEG Fantasia Lavazza е совршен кафемат наменет за љубителите на капучино и лате. Сега ...

Тренди: Nook софа

Со вклучувањето на троседот Nook во својот асортиман, брендот COR создал пожелна, пријатна опција за седење како во гнездо. Дизајниран од Jehs + Laub, компактниот ...

Отстранување на лепак од самолеплива лента на ѕид

Погледнете како изгледа една постапка за вадење на лепак кој останал на ѕидот по вадењето на ...

Боја на годината за 2023

Pantone бојата за 2023 го носи името Viva Magenta. Моќниот тон која се наоѓа помеѓу студените и топлите нијанси, потекнува од семејството на ...

Тренди: LXR16 софа

Холандското студио за дизајн Truly Truly е творец на софата LXR16 за производителот на мебел Leolux LX. Изработена е од заоблени модуларни елементи, има длабоко ...

Бетон со убавината на каменот

Доколку сакате да направите бетонска патека која ќе ја внесе убавината на природниот камен, погелднете како изгледа постапката за да ...

Идеална исполнетост на фрижидер

За ефикасна работа и добро ладење на внесените намирници, најдобро е фрижидерот да биде исполнет 3/4 од неговиот капацитет ...