почетна | контакт
за нас | маркетинг
Внесете го
бараниот поим:


Панорами на домовите на славните

Куќата на музичарот Били Џоел се проценува на 35 милиони долари. Оваа модерна резиденција има седум спални соби и е сместена на неговиот приватен остров во Мајами.

 Принц го реновираше својот замок во Калабас, вреден околу 20 милиони долари. Има сопствено езеро. Тој и госпоѓа Смит имаат на располагање и кошаркарско, тениско и игралиште за одбојка.

Хали Бери живее во Малибу во својот дом вреден 8 милиони долари. Скоро секоја соба има поглед на море .