почетна | контакт
за нас | маркетинг
Внесете го
бараниот поим:


Панорами на домовите на славните

Шакира

Проценета на: $5,9 милиони

Колумбиската пејачка Шакира во својата куќа од 650 m², која е сместена на Островот на Ѕвездата има на располагање 5 спални соби, 6 бањи и пристаниште. За соседи ги има Мет Дејмон и Рики Мартин.

Елен Дегенерес

Проценета на: $24 милиони

Ток-шоу водителката и комичар ја купила куќата во Калифорнија во октомри 2006 за $16,9 милиони . Во неа се сместени 4 спални соби и 8 купатила. Имотот е со површина од 16000 m², има базен и тениско игралиште. Овозможува поглед на планина и на океанот.

Гвен Стефани

Kупена за: $15 милиони

За Гвен Стефани преминувањето во брачните води со сопругот Гевин Роздејл значеше селење од Лоз Фелиз во палатата од 1000 m² на Беверли Хилс која е сместена на заграден имот со површина од 8000 m².