почетна | контакт
за нас | маркетинг
Внесете го
бараниот поим:


Панорами на домовите на славните

Шeкил О'Нил

Проценета на: $35 милиони

Кошаркарот Шeкил О'Нил ја купи куќата од својот соиграч Рони Сеикали за $18,8 милиони. Со површина од 2000 m², има 8 спални соби, покриено кошаркарско игралиште, тениско игралиште, базен и пристаниште.


Бритни Спирс

Проценета на $11.9 милиони

Купена е за $13,5 милиони, во Јужна Калифорнија. Поп ѕвездата во својата резиденција од 920 m² има музичко студио и студио за танцување.

Расел Симонс

Проценета на: $23,8 милиони

По минатогодишниот разводот со Кимона Ли Симонс, хип-хоп ѕвездата ја купува куќата која се наоѓа во Седл Ривер во Њујорк. Во палатата од 3500 m² е сместен филмски театар, пространа теретана, покриени базени и базени на отворено.