почетна | контакт
за нас | маркетинг
Внесете го
бараниот поим:


Панорами на домовите на славните

Аврил Лавињ

Купена за: $9,5 милиони

Во април, канадската поп-ѕвезда ја купи палатата на тапанарот на групата Блинк-182, Тревис Бејкер, која е со површина од 1200 m². Се наоѓа во Калабас, Калифорнија, има 8 спални соби, 10 бањи, лифт, сауна и гаража за 10 коли. На Лавињ и нејзиниот сопруг, пејачот Дерик Вибли не им се новост скапите имоти. Тие имаат и куќа на Беверли Хилс која се проценува на $6,2 милиони.

Џастин Тимберлејк и Камерон Диаз

Купена за: $16,9 милиони

Се простира на крајбрежјето на Оаху на Хаваите, на имот со површина од 6000 m². Во главната куќа и останатите објекти се сместени 12 спални соби, 9 бањи и преку 1100 m² простор за живеење.

 Кортни Кокс и Давид Аркет

Проценета на: $33,5 милиони

Куќата е лоцирана во Малибу, САД.
Има 4 спални соби, 5 бањи,
дизајнирана е од Џон Лаутнер.