почетна | контакт
за нас | маркетинг
Внесете го
бараниот поим:


Панорами на домовите на славните

Гувернерот Арнолд Шварценегер и неговата сопруга Марија Шривер живеат во оваа здание со налик на колеџ проценето на 11,9 милиони долари. Локацијата е во Брентвоод, Калифорнија.

Кенди Спелинг, сопругата на покојниот режисер Арон Спелинг сега живее во неверојатната резиденција на Беверли Хилс со големина на хотел. Има 123 соби, а меѓу другото во неа е сместена сала за куглање и посебна соба наменета за пакување на подароци.

 Џон Траволта ја изгради оваа куќа на Флорида на крајот на неговата писта. Таа е проценета на 2,5 милиони долари. Тука е сместен и паркингот за неговиот Боинг 707 и другите авиони, како и гаража за 16 автомобили.