почетна | контакт
за нас | маркетинг
Внесете го
бараниот поим:


Панорами на домовите на славните

Кортни Кокс и Дејвид Аркет својата резиденција во Беверли Хилс ја купија за 9 милиони долари.

Ешли Симпсон плати 4,7 милиони долари за својата куќа изградена во медитерански стил.

Рајан Сикрест својата хациенда ја купи од Кевин Костнер за 11,5 милиони долари. Има 5 спални соби, 1000 м2, соба за билијард, сала за вежбање, базен, сауна, кино сала...Вилата на Бред Пит во Малибу, вреди "само" 4,5 милиони долари...и нуди голем простор за игра на неговите деца.

Зајнфелд го купи ова здание од Били Џоел за 32 милиони долари

Силвестер Сталоне ja поседува оваа куќа вредна 10 милиони долари распоредена на 1512 m².