почетна | контакт
за нас | маркетинг
Внесете го
бараниот поим:


Панорами на домовите на славните

За реновирање на својот дворец на југот на Франција, Анџелина Џоли и Бред Пит потрошиле 5 милиони долари.

Домот на Лејди Гага е купен за 5,1 милиони долари. Во него популарната пејачка има на располагање 6 спални соби.

Во ова здание лоцирано во Беверли Парк живее двојниот добитник на Оскар, актерот и режисер Дензел Вашингтон.Бритни Спирс на својот имот во Калабасас, предградие на Лос Ангелес, за свои први соседи ги има Ким Кардашиан и Вил Смит. Зданието е со површина од 950 m²,а меѓу останатото има и театар и винарска визба.

Англиската актерка Мини Драјвер го надгледува градот од својот дом кој го купила за 1,8 милиони долари. Таа има на располагање 3 спални соби и 3 бањи.

Памела Андерсон за во својот дом сместен на крајбрежјето на Атлантскиот океан издвоила нешто помалку од 6,5 милиони долари. Уреден е во француски шато стил, а е со површина од 400 m².

Аврил Лавињ и нејзиниот сопруг ја купија својата вила, која е изградена во италијански стил, за 4 милиони долари. Нејзината локација е на Беверли Хилс.

Радио водителот Хауард Штерн тукушто ја продаде својата куќа во Лонг Ајленд за 15 милиони долари.

Америка Ферера, добитничката на Златен глобус за улогата во серијата “Грдата Бети”, ја поседува ова резиденција со површина од 370 m² . Ферера на располагање ма 3 спални, 3 бањи и прекрасен базен, а ова задоволство ја чинело 1,4 милиони долари.