Уредување на мали простори:

5 соби во 30 квадрати

Визуелно зголемување на висината на просторот

Полукружна маса за заштеда на простор

Галерија на мали кујни

Како малата кујна да биде поголема

Гарсониера во Букурешт

Мал стан во близина на Москва

Пруги за мали простори

Мал стан во Тајван

Мал стан во Лондон

Создадете мала трпезарија

Микро-апартман во Харков

Галерија на убави мали балкони

Уредување на мал балкон

Елегантен стан во Бразил

Гарсониера во Украина

Мал стан на Менхетен

Стан од 29 метри квадратни

Максимално искористени 8 квадрати

Мебел за мали ходници од Sudbrock

Мал стан во Киев

Трпезариска маса под шанкот

Мал стан во Чешка

Гарсониера во Белград

Мал стан од 29 квадрати

Стан во Романија

Мал стан во Бразил

Мали трпезарии

Преградување на гарсониера

Мал стан во Њујорк

Елеганција и удобност во компактен стан

Мал стан во Сао Паоло

Тренди: мебел кој штеди простор

Уредување на мала бања

Мал стан во Сиднеј

Уредување на тесни простори

Мал стан во Шведска

Мал двор, голема оаза

Минијатурни кујни

Трикови за уредување на мала бања

Максимално искористување на тесната кујна

Десет идеи за заштеда на простор

Како максимално да се искористи просторот

Мал двор, голема оазаГарсониера во УкраинаНе секогаш поголемото значи и подобро. Со вистинската организација на просторот, изборот на бои и материјали и малите простори може да бидат уредени функционално и со стил. Овој стан се наоѓа во градот Лавов, Украина, и се протега на 40 m². Наменет е за млад брачен пар, а внатрешното уредување е дело на Grits Creative Group.

Во дневниот боравок е сместена софа, столица инспирирана од 60-тите, па дури и мало работно катче. Малиот преграден ѕид ги разделува кујната со трпезаријата од дневниот боравок без целосно да ги затвори и изолира. Спалната соба е одделена само со стаклена преграда која прави да се чувствувате како во посебна соба, кога за тоа реално нема можности.